půjčka

Refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky je dnes už běžnou činností, ke které se uchylují statisíce lidí každý rok. O co jde? Jde o cestu, jak snadno dostat lepší podmínky u hypotečního úvěru. Je jedno, jestli jde o bankovní nebo nebankovní hypotéku. Není ani důležité, jestli máte americkou nebo klasickou hypotéku. Každý má možnost refinancovat. Refinancování je totiž způsob, kdy se jedna hypotéka splatí novou, lepší a výhodnější.

Jak to celé funguje:
Princip refinancování hypotéky je velice jednoduchý. Prvním krokem je zjištění situace na trhu. Musíte si včas před koncem období fixace vaší hypotéky zjistit, co nabízí konkurence, jaké jsou možnosti a jaká je současná situace na trhu hypotéky. Právě teď je to velice výhodné, a pokud máte hypotéku z před 3 nebo 5 let, určitě se vám výrazně vyplatí hypotéku refinancovat ať už u vaší nebo u jiné banky. Refinancování probíhá tak, že se domluvíte s cizí bankou, která vám nabídne výhodnější podmínky, než máte u své stávající banky, že budete mít hypotéku u ní. U původní banky hypotéku splatíte tím, že si vezmete hypotéku novou u jiné banky. Ony se samy domluví. Vás to prakticky ani nemusí zajímat. Vás zajímá jenom fakt, že měsíčně vám z vašeho účtu bude odcházet méně peněz a přitom se pro vás nic jiného nezmění. A to už stojí za tu námahu se zeptat u jiné banky, co nabízí, nebo ne?

Jak na to?
Jak to udělat je velice jednoduché. Refinancování hypotéky je možné pomocí internetu a pomocí kontaktního formuláře. Vždy je potřeba se domluvit, jaké jsou vaše aktuální podmínky a jaké byste si je představovali. K tomu slouží formulář, kam vyplníte informace o své osobě společně s kontaktem. Obratem se vám ozve skutečný odborník na hypotéky a vše vám vysvětlí, poradí a následně i připraví nabídky na porovnání. Na vás už pak jenom je si vybrat tu, která vám ušetří nejvíce peněz.
půjčka